  • UA30EAD35NPM1TI
UA30EAD35NPM1TI
advertisement
Manufacturer No:
UA30EAD35NPM1TI
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
HK JDW NO:
144-UA30EAD35NPM1TI
Package:
Cylinder, Threaded - M30
Datasheet:
Description:
12V~30V Ultrasonic Cylinder, Threaded - M30 UA30 Series Stainless Steel Connector Cylinder, Threaded - M30
Purchasing and Inquiry
UA30EAD35NPM1TI Overview
UA30EAD35NPM1TI Features
UA30 Series
Operating Temperature: -20°C~70°C
Sensing Distance: 13.78 ~ 137.795 (350mm ~ 3500mm)
Voltage - Supply: 12V~30V
Response Frequency: 2Hz
Package / Case: Cylinder, Threaded - M30
Moisture Sensitivity Level (MSL): Not Applicable
UA30EAD35NPM1TI Applications
There are a lot of Carlo Gavazzi Inc. UA30EAD35NPM1TI Proximity Sensors applications.
  • Wearables
  • PC monitors
  • Rice cookers
  • Counter System
  • Tablets
  • Automatic faucet
  • TV
  • Smart toilets
  • Detect position
  • Mobile Phones
Step5Bar-code shipping tag
UA30EAD35NPM1TI
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Package / Case
    Cylinder, Threaded - M30
  • Material - Body
    Stainless Steel
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Series
    UA30
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Voltage - Supply
    12V~30V
  • Shielding
    Unshielded
  • Ingress Protection
    IP67
  • Termination Style
    Connector
  • Output Type
    NPN
  • Sensing Distance
    13.78 ~ 137.795 (350mm ~ 3500mm)
  • Sensor Type
    Ultrasonic
  • Indicator
    LED
  • Response Frequency
    2Hz