  • UB5C-2K4F8
UB5C-2K4F8
advertisement
Manufacturer No:
UB5C-2K4F8
HK JDW NO:
676-UB5C-2K4F8
Datasheet:
UB5C-2K4F8
Description:
2.4kOhm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
UB5C-2K4F8
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Size / Dimension
    0.250Diax0.500L 6.40mmx12.70mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    2.4kOhm
  • Max Power Dissipation
    5W