  • UDZS9V1B RRG
UDZS9V1B RRG
advertisement
Manufacturer No:
UDZS9V1B RRG
HK JDW NO:
799-UDZS9V1B RRG
Package:
SC-90, SOD-323F
Datasheet:
UDZS9V1B RRG
Purchasing and Inquiry
UDZS9V1B RRG Overview
An electrical device such as this requires reverse leakage current of 450nA @ 6V.2.1% is the maximum voltage (Tol) that can be supplied.While the device is operating, the maximum voltage - Zener (Nom) is reduced to 9.1V.In order to operate this device, the working test voltage should be set to 5mA.
UDZS9V1B RRG Features
reverse leakage current of 450nA @ 6V
450nA @ 6V is the maximum voltage (Tol)
the working test voltage to 5mA
minimal dynamic impedance is 5mA
UDZS9V1B RRG Applications
Step5Bar-code shipping tag
UDZS9V1B RRG
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Package / Case
    SC-90, SOD-323F
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Terminal Form
    FLAT
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-F2
    UNIDIRECTIONAL
  • Configuration
    SINGLE
  • Power Dissipation-Max
    0.2W
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    450nA @ 6V
  • Power - Max
    200mW
  • Impedance-Max
    30Ohm
  • Reference Voltage
    9.1V
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    9.1V
  • Voltage Tol-Max
    2.1%
  • Working Test Current
    5mA
  • Dynamic Impedance-Max
    30Ohm