  • UDZVTE-173.9B
UDZVTE-173.9B
advertisement
Manufacturer No:
UDZVTE-173.9B
Manufacturer:
ROHM Semiconductor
HK JDW NO:
687-UDZVTE-173.9B
Package:
SC-90, SOD-323F
Datasheet:
UDZVTE-173.9B
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
UDZVTE-173.9B
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Package / Case
    SC-90, SOD-323F
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Part Status
    Active
    EAR99
  • Additional Feature
    HIGH RELIABILITY
  • Terminal Form
    FLAT
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    10
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-F2
    UNIDIRECTIONAL
  • Configuration
    SINGLE
  • Power Dissipation-Max
    0.2W
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    5μA @ 1V
  • Power - Max
    200mW
  • Impedance-Max
    100Ohm
  • Reference Voltage
    3.9V
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    3.9V
  • Voltage Tol-Max
    3.35%
  • Working Test Current
    5mA
  • Dynamic Impedance-Max
    100Ohm