  • UEE-5/30-D48N-C
UEE-5/30-D48N-C
advertisement
Manufacturer No:
UEE-5/30-D48N-C
HK JDW NO:
540-UEE-5/30-D48N-C
Package:
8-DIP Module, 1/8 Brick
Datasheet:
UEE-5/30-D48N-C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
UEE-5/30-D48N-C
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    30 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    8-DIP Module, 1/8 Brick
  • Number of Pins
    8
  • Weight
    30.000004g
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    UEE (150W)
  • Size / Dimension
    2.30Lx0.90W x 0.42 H 58.4mmx22.9mmx10.7mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Max Power Dissipation
    150W
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    92%
  • Voltage - Isolation
    2.25kV
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Output Voltage
    5V
  • Max Output Current
    30A
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Output Current
    30A
  • Output Power
    150W
  • Control Features
    Enable, Active Low
  • Current - Output 1
    30A
  • Height
    10.668mm