  • UF12A12-BTLR
UF12A12-BTLR
advertisement
Manufacturer No:
UF12A12-BTLR
HK JDW NO:
528-UF12A12-BTLR
Package:
Datasheet:
UF12A12-BTLR
Description:
FAN AXIAL 120X38MM 115VAC
Step5Bar-code shipping tag
UF12A12-BTLR
  • Operating Temperature
    -40~158°F -40°C~70°C
  • Published
    2001
  • Size / Dimension
    Square - 120mm Lx120mm H
  • Termination
    2 Terminals
  • Power (Watts)
    12.00W
  • Voltage - Rated
    115VAC
  • Current Rating (Amps)
    0.150A
  • Lifetime @ Temp
    50000 Hrs @ 25°C
  • RPM
    2300 RPM
  • Air Flow
    81.0 CFM (2.27m3/min)
  • Noise
    38.0 dB(A)
  • Static Pressure
    0.160 in H2O (39.8 Pa)
  • Width
    38.00mm