  • UF80A12-BWLR
UF80A12-BWLR
advertisement
Manufacturer No:
UF80A12-BWLR
HK JDW NO:
528-UF80A12-BWLR
Package:
Datasheet:
UF80A12-BWLR
Description:
FAN AXIAL 80X38MM 115VAC WIRE
Step5Bar-code shipping tag
UF80A12-BWLR
  • Weight
    0.617lb 279.87g
  • Operating Temperature
    -40~158°F -40°C~70°C
  • Published
    2001
  • Size / Dimension
    Square - 80mm Lx80mm H
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Power (Watts)
    9.00W
  • Voltage - Rated
    115VAC
  • Current Rating (Amps)
    0.100A
  • RPM
    2400 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Air Flow
    25.0 CFM (0.700m3/min)
  • Noise
    32.0 dB(A)
  • Static Pressure
    0.160 in H2O (39.8 Pa)
  • Width
    38.00mm