  • UF92A12-BTHR-CC
UF92A12-BTHR-CC
advertisement
Manufacturer No:
UF92A12-BTHR-CC
Manufacturer:
Mechatronics Fan Group
HK JDW NO:
528-UF92A12-BTHR-CC
Package:
Datasheet:
UF92A12-BTHR-CC
Description:
FAN AXIAL 92X38MM 115VAC TERM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
UF92A12-BTHR-CC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Weight
    0.992lb 449.96g
  • Material - Frame
    Polybutylene Terephthalate (PBT)
  • Material - Blade
  • Operating Temperature
    -40~158°F -40°C~70°C
  • Published
    2014
  • Series
    UF92A
  • Size / Dimension
    Square - 92mm Lx92mm H
  • Feature
    Conformal Coating
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    2 Terminals
  • Power (Watts)
    12.00W
  • Voltage - Rated
    115VAC
  • Current Rating (Amps)
    0.160A
  • Approval Agency
    CE, cETL, ETL, TUV
  • RPM
    3300 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    46.0 CFM (1.29m3/min)
  • Noise
    38.0 dB(A)
  • Static Pressure
    0.320 in H2O (79.7 Pa)