  • UGF2005G C0G
UGF2005G C0G
advertisement
Manufacturer No:
UGF2005G C0G
HK JDW NO:
799-UGF2005G C0G
Datasheet:
UGF2005G C0G
Step5Bar-code shipping tag
UGF2005G C0G
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
  • Supplier Device Package
    ITO-220AB
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2015
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    5μA @ 300V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.25V @ 10A
  • Operating Temperature - Junction
    -55°C~175°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    300V
  • Current - Average Rectified (Io)
    20A