  • UHE-3.3/7500-D48-C
UHE-3.3/7500-D48-C
advertisement
Manufacturer No:
UHE-3.3/7500-D48-C
HK JDW NO:
540-UHE-3.3/7500-D48-C
Package:
9-DIP Module, 6 Leads
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
UHE-3.3/7500-D48-C
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    30 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    9-DIP Module, 6 Leads
  • Number of Pins
    6
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    UHE (30W)
  • Size / Dimension
    2.00Lx1.60W x 0.40 H 50.8mmx40.6mmx10.2mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OTP, SCP, UVLO
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    9
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Isolated Module
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Subcategory
    Other Analog ICs
  • Max Power Dissipation
    24.75W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    PIN/PEG
  • Number of Functions
    1
  • Pin Count
    9
  • JESD-30 Code
    R-PDMA-P9
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    88.7%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Output Voltage
    3.3V
  • Max Output Current
    7.5A
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Input Voltage-Nom
    48V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Output Current
    7.5A
  • Output Power
    25W
  • Control Features
    Enable, Active High
  • Current - Output 1
    7.5A
  • Nominal Input Voltage
    48V
  • Height
    10.16mm
  • Length
    50.8mm