  • ULE-53/1.1-D48N-C
ULE-53/1.1-D48N-C
advertisement
Manufacturer No:
ULE-53/1.1-D48N-C
HK JDW NO:
540-ULE-53/1.1-D48N-C
Package:
Eighth Brick
Datasheet:
ULE-53/1.1-D48N-C
Description:
Quantity:
In Stock : 100
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ULE-53/1.1-D48N-C
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Eighth Brick
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C With Derating
  • Series
    ULE
  • Size / Dimension
    2.22Lx0.89W x 0.45 H 56.4mmx22.6mmx11.4mm
  • Feature
    Remote On/Off
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    60W
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    93%
  • Voltage - Isolation
    2.25kV
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Voltage - Output 1
    53V
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Current - Output (Max)
    1.13A