  • ULP180-1312-2
ULP180-1312-2
advertisement
Manufacturer No:
ULP180-1312-2
HK JDW NO:
266-ULP180-1312-2
Package:
Datasheet:
ULP180-1312-2
Description:
ULTRA LOW PROFILE 0.75IN HEIGHT
Step5Bar-code shipping tag
ULP180-1312-2
  • Operating Temperature
    -40°C~70°C With Derating
  • Series
    ULP180 (180W)
  • Size / Dimension
    4.00Lx2.00W x 0.75 H 101.6mmx50.8mmx19.1mm
  • Feature
    Adjustable Output, PFC, Standby Output, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    120W 180W Forced Air
  • Efficiency
    88%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Current - Output (Max)
    10A
  • Voltage - Input
    80V~264VAC 390VDC