  • UNR211100L
UNR211100L
advertisement
Manufacturer No:
UNR211100L
HK JDW NO:
590-UNR211100L
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet:
UNR211100L
Description:
TRANS PREBIAS PNP 200MW MINI3
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
UNR211100L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
  • Number of Pins
    3
  • Supplier Device Package
    Mini3-G1
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2002
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated DC
    -50V
  • Max Power Dissipation
    200mW
  • Current Rating
    -100mA
  • Element Configuration
    Single
  • Power - Max
    200mW
  • Transistor Type
    PNP - Pre-Biased
  • Collector Emitter Voltage (VCEO)
    250mV
  • Max Collector Current
    100mA
  • DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce
    35 @ 5mA 10V
  • Current - Collector Cutoff (Max)
    500nA
  • Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic
    250mV @ 300μA, 10mA
  • Collector Emitter Breakdown Voltage
    50V
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    50V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    100mA
  • Max Breakdown Voltage
    50V
  • Frequency - Transition
    80MHz
  • Resistor - Base (R1)
    10 kOhms
  • Resistor - Emitter Base (R2)
    10 kOhms