  • UNR411300A
UNR411300A
advertisement
Manufacturer No:
UNR411300A
HK JDW NO:
590-UNR411300A
Package:
3-SSIP
Datasheet:
UNR411300A
Description:
TRANS PREBIAS PNP 300MW NS-B1
Step5Bar-code shipping tag
UNR411300A
  • Max Collector Current
    100mA
  • DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce
    80 @ 5mA 10V
  • Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic
    250mV @ 300μA, 10mA
  • Collector Emitter Breakdown Voltage
    50V
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    50V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    100mA
  • Max Breakdown Voltage
    50V
  • Frequency - Transition
    80MHz
  • Resistor - Base (R1)
    47 kOhms
  • Resistor - Emitter Base (R2)
    47 kOhms
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    3-SSIP
  • Supplier Device Package
    NS-B1
  • Published
    2003
  • Max Power Dissipation
    300mW
  • Current Rating
  • Power - Max
    300mW
  • Transistor Type
    PNP - Pre-Biased
  • Collector Emitter Voltage (VCEO)
    250mV