  • UNR422300A
UNR422300A
advertisement
Manufacturer No:
UNR422300A
HK JDW NO:
590-UNR422300A
Package:
3-SSIP
Datasheet:
UNR422300A
Description:
TRANS PREBIAS NPN 300MW NS-B1
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
UNR422300A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    3-SSIP
  • Supplier Device Package
    NS-B1
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2003
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Max Power Dissipation
    300mW
  • Current Rating
    500mA
  • Power - Max
    300mW
  • Transistor Type
    NPN - Pre-Biased
  • Collector Emitter Voltage (VCEO)
    250mV
  • Max Collector Current
    500mA
  • DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce
    60 @ 100mA 10V
  • Current - Collector Cutoff (Max)
    1μA
  • Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic
    250mV @ 5mA, 100mA
  • Collector Emitter Breakdown Voltage
    50V
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    50V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    500mA
  • Max Breakdown Voltage
    50V
  • Frequency - Transition
    200MHz
  • Resistor - Base (R1)
    10 kOhms
  • Resistor - Emitter Base (R2)
    10 kOhms