  • UOA-120-AKA
UOA-120-AKA
advertisement
Manufacturer No:
UOA-120-AKA
Manufacturer:
Mueller Electric Co
HK JDW NO:
531-UOA-120-AKA
Package:
Datasheet:
Description:
SINGLE PHASE UNDER VOLTAGE MONIT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
UOA-120-AKA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Socketable
  • Mfr
    Mueller Electric Co
  • Operating Temperature
    0°C ~ 55°C
  • Series
    UOA
  • Type
    Voltage Sensing AC
  • Voltage - Supply
    120VAC
  • Output Type
    Relay
  • Circuit
    DPDT (2 Form C)
  • Contact Rating @ Voltage
    5A @ 240VAC
  • Delay Time
    0.05 Sec ~ 0.5 Sec
  • Trip Range
    97 ~ 135V AC