  • UP0421100L
UP0421100L
advertisement
Manufacturer No:
UP0421100L
HK JDW NO:
590-UP0421100L
Package:
SOT-563, SOT-666
Datasheet:
UP0421100L
Description:
TRANS PREBIAS DUAL NPN SSMINI6
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
UP0421100L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SOT-563, SOT-666
  • Supplier Device Package
    SSMINI6-F1
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2003
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Current Rating
    100mA
  • Power - Max
    125mW
  • Transistor Type
    2 NPN - Pre-Biased (Dual)
  • Collector Emitter Voltage (VCEO)
    250mV
  • Max Collector Current
    100mA
  • DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce
    35 @ 5mA 10V
  • Current - Collector Cutoff (Max)
    500nA
  • Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic
    250mV @ 300μA, 10mA
  • Collector Emitter Breakdown Voltage
    50V
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    50V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    100mA
  • Max Breakdown Voltage
    50V
  • Frequency - Transition
    150MHz
  • Resistor - Base (R1)
    10kOhms
  • Resistor - Emitter Base (R2)
    10kOhms