  • UP1B-3R3-R
UP1B-3R3-R
advertisement
Manufacturer No:
UP1B-3R3-R
HK JDW NO:
255-UP1B-3R3-R
Package:
Nonstandard
Datasheet:
UP1B-3R3-R
Description:
Quantity:
In Stock : 9409
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
UP1B-3R3-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Number of Pins
    2
  • Weight
    907.18474mg
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Series
    UNI-PAC™
  • Size / Dimension
    0.350Lx0.240W 8.89mmx6.10mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    2.9A
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    6.1mm
  • Current Rating
    2.9A
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    3.3μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    42.8mOhm Max
  • Max DC Current
    3A
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    3A
  • DC Current
    2.9A
  • Height
    5mm
  • Height Seated (Max)
    0.197 5.00mm
  • Length
    8.89mm
  • Width
    6.096mm