  • UP2.8B-6R8-R
UP2.8B-6R8-R
advertisement
Manufacturer No:
UP2.8B-6R8-R
HK JDW NO:
255-UP2.8B-6R8-R
Package:
Nonstandard
Datasheet:
UP2.8B-6R8-R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
UP2.8B-6R8-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Number of Pins
    2
  • Weight
    907.18474mg
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    UNI-PAC™ 2.8
  • Size / Dimension
    0.508Lx0.370W 12.90mmx9.40mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Wirewound
  • Resistance
    67mOhm
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    2.4A
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    9.4mm
  • Current Rating
    2.4A
  • Inductance
    6.8μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    67mOhm Max
  • Max DC Current
    2.4A
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    3.2A
  • Height
    2.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.110 2.80mm
  • Length
    9.398mm
  • Width
    9.398mm