  • UP2C-220-R
UP2C-220-R
advertisement
Manufacturer No:
UP2C-220-R
Manufacturer:
Coiltronics
HK JDW NO:
6793-UP2C-220-R
Package:
Nonstandard
Step5Bar-code shipping tag
UP2C-220-R
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Number of Pins
    2
  • Weight
    1.814369g
  • Material - Core
    Ferrite
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    9.4mm
  • Construction
    Miniature Size
  • Current Rating
    2.61A
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    22 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    2.65A
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    2.65A
  • Case/Size Code
    5137
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    54mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    22 µH
  • DC Current
    2.61A
  • Height
    5.2mm
  • Height Seated (Max)
    5.1816mm
  • Length
    12.8778mm
  • Width
    9.398mm