  • UP4T-221-R
UP4T-221-R
advertisement
Manufacturer No:
UP4T-221-R
HK JDW NO:
255-UP4T-221-R
Package:
Radial, Vertical Cylinder, 4 Leads (Open)
Datasheet:
UP4T-221-R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
UP4T-221-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
  • Weight
    5.896701g
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    UNI-PAC™ 4T
  • Size / Dimension
    0.669Dia 17.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    1.4A
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    1.4A
  • Inductance
    220μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    357.1mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    2.4A
  • Diameter
    17mm
  • Height
    13.1572mm
  • Height Seated (Max)
    0.518 13.15mm