  • UPD2415-10
UPD2415-10
advertisement
Manufacturer No:
UPD2415-10
Manufacturer:
Sensata-Crydom
HK JDW NO:
166-UPD2415-10
Package:
6-SIP
Datasheet:
Description:
SSR RELAY SPST-NO 15A 24-280V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
UPD2415-10
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    PCB, Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    6-SIP
  • Number of Pins
    4
  • Supplier Device Package
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2010
  • Series
    UPD24
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pin
  • Max Operating Temperature
    80°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Depth
    12.7mm
  • Termination Style
    PC Pin
  • Voltage - Rated AC
    240V
  • Output Type
    AC
  • Operating Supply Voltage
    280V
  • Circuit
    SPST-NO (1 Form A)
  • Voltage - Input
    3V~32VDC
  • Throw Configuration
    DPST, SPST
  • Max Voltage Rating (DC)
    32V
  • Turn On Delay Time
    20 μs
  • Max Output Voltage
    280V
  • Max Surge Current
    120A
  • Relay Type
    Relay
  • Voltage - Load
    24V~280V
  • RMS Current (Irms)
    15A
  • Input Current
    10mA
  • Load Current
    15A
  • Isolation Voltage
    2.5kV
  • Height
    28.575mm
  • Length
    78.3844mm
  • Width
    77.88mm