  • UTRA4061S2NW-001
UTRA4061S2NW-001
advertisement
Manufacturer No:
UTRA4061S2NW-001
Manufacturer:
Laird Technologies IAS
HK JDW NO:
446-UTRA4061S2NW-001
Package:
Datasheet:
UTRA4061S2NW-001
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
UTRA4061S2NW-001
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Base
  • Mounting Type
    Base Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2014
  • Series
    Ultra Phantom®
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    NMO
  • Ingress Protection
    IP67
  • Gain
    2.9dBi
  • Frequency Range
    406MHz~440MHz
  • Antenna Type
    Dome
  • VSWR
    2.5
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    UHF 300MHz~1GHz
  • Frequency (Center/Band)
    423MHz
  • Height
    86.5886mm
  • Height (Max)
    3.409 86.60mm