  • UWR-15/530-D5A-C
UWR-15/530-D5A-C
advertisement
Manufacturer No:
UWR-15/530-D5A-C
Manufacturer:
Murata Power Solutions
HK JDW NO:
540-UWR-15/530-D5A-C
Package:
Datasheet:
UWR-15/530-D5A-C
Description:
Module DC-DC 5VIN 1-OUT 15V 0.53A 10W 4-Pin Case C-2
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
UWR-15/530-D5A-C
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Product Weight (g)
    37
  • Part Status
    Obsolete
  • Type
    Step Up
  • Pin Count
    4
  • Number of Outputs
    1
  • Output Type
    Adjustable
  • Isolation
    Isolated
  • Line Regulation
    0.2%
  • Load Regulation
    0.5%