  • V110A8M300BL
V110A8M300BL
advertisement
Manufacturer No:
V110A8M300BL
HK JDW NO:
834-V110A8M300BL
Step5Bar-code shipping tag
V110A8M300BL
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Series
    Maxi (300W)
  • Size / Dimension
    4.60Lx2.20W x 0.62 H 116.8mmx55.9mmx15.7mm
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Power (Watts)
    300W
  • Max Power Dissipation
    300W
  • Base Part Number
    V110A8M300
  • Efficiency
    86.5%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    154V
  • Output Voltage
    8V
  • Max Output Current
    37.5A
  • Voltage - Output 1
    8V
  • Voltage - Input (Min)
    66V
  • Input Voltage-Nom
    110V
  • Height
    15.748mm
  • Width
    55.88mm