  • V110B3V3M75BG
V110B3V3M75BG
advertisement
Manufacturer No:
V110B3V3M75BG
HK JDW NO:
834-V110B3V3M75BG
Step5Bar-code shipping tag
V110B3V3M75BG
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Series
    MINI (75W)
  • Size / Dimension
    2.28Lx2.20W x 0.50 H 57.9mmx55.9mmx12.7mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Power (Watts)
    75W
  • Max Power Dissipation
    75W
  • Base Part Number
    V110B3V3M75
  • Efficiency
    81.5%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    154V
  • Output Voltage
    3.3V
  • Max Output Current
    22.73A
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Voltage - Input (Min)
    66V
  • Input Voltage-Nom
    110V
  • Height
    15.748mm
  • Width
    55.88mm