  • V110C48E100BG3
V110C48E100BG3
advertisement
Manufacturer No:
V110C48E100BG3
HK JDW NO:
834-V110C48E100BG3
Package:
Quarter Brick
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 10
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
V110C48E100BG3
    Select All
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -10°C~100°C
  • Series
    MICRO (100W)
  • Size / Dimension
    2.28Lx1.45W x 0.62 H 57.9mmx36.8mmx15.7mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Power (Watts)
    100W
  • Max Power Dissipation
    100W
  • Base Part Number
    V110C48E100
  • Efficiency
    85.6%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    154V
  • Output Voltage
    48V
  • Max Output Current
    2.08A
  • Voltage - Output 1
    48V
  • Voltage - Input (Min)
    66V
  • Input Voltage-Nom
    110V
  • Height
    15.748mm
  • Length
    57.9mm
  • Width
    36.8mm