  • V150B36H150B
V150B36H150B
advertisement
Manufacturer No:
V150B36H150B
HK JDW NO:
834-V150B36H150B
Step5Bar-code shipping tag
V150B36H150B
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Series
    MINI (150W)
  • Size / Dimension
    2.28Lx2.20W x 0.50 H 57.9mmx55.9mmx12.7mm
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Power (Watts)
    150W
  • Max Power Dissipation
    150W
  • Efficiency
    88.6%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    200V
  • Output Voltage
    36V
  • Max Output Current
    4.17A
  • Voltage - Output 1
    36V
  • Voltage - Input (Min)
    100V
  • Input Voltage-Nom
    150V
    VOLTAGE-MODE
  • Total Power Output-Max
    250W
  • Height
    13.716mm
  • Width
    55.88mm