  • V15H22-CZ100A01
V15H22-CZ100A01
advertisement
Manufacturer No:
V15H22-CZ100A01
HK JDW NO:
384-V15H22-CZ100A01
Step5Bar-code shipping tag
V15H22-CZ100A01
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Surface Mount
    NO
  • Mounting Feature
    PANEL MOUNT
  • Part Status
    Active
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Body Length or Diameter
    27.8mm
  • Body Breadth
    10.3 mm
  • Actuator Type
    SHORT STRAIGHT LEVER
  • Switch Function
    SPDT
  • Termination Type
    QUICK CONNECT
  • Electrical Life
    6000 Cycle(s)
  • Switch Type
    SNAP ACTING/LIMIT SWITCH
  • Contact Current(AC)-Max
    22A
  • Contact (AC) Max Rating R Load
    22A@250VAC
  • Contact Voltage(AC)-Max
    250V
  • Switch Action
    MOMENTARY
  • Operating Force-Max
    0.98 N
  • Body Height
    15.9mm