  • V20PWM45CHM3/I
V20PWM45CHM3/I
advertisement
Manufacturer No:
V20PWM45CHM3/I
HK JDW NO:
884-V20PWM45CHM3/I
Package:
TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Datasheet:
V20PWM45CHM3/I
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
V20PWM45CHM3/I
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2017
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, eSMP®, TMBS®
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Diode Type
    Schottky
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    200μA @ 45V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    620mV @ 10A
  • Operating Temperature - Junction
    -40°C~175°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    45V
  • Current - Average Rectified (Io)
    10A