  • V20PWM60CHM3/I
V20PWM60CHM3/I
advertisement
Manufacturer No:
V20PWM60CHM3/I
HK JDW NO:
884-V20PWM60CHM3/I
Datasheet:
V20PWM60CHM3/I
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
V20PWM60CHM3/I
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2017
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    600μA @ 60V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    660mV @ 10A
  • Operating Temperature - Junction
    -40°C~175°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    60V
  • Current - Average Rectified (Io)
    10A