  • V24A36T300BG
V24A36T300BG
advertisement
Manufacturer No:
V24A36T300BG
HK JDW NO:
834-V24A36T300BG
Package:
Full Brick
Step5Bar-code shipping tag
V24A36T300BG
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    Full Brick
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Series
    Maxi (300W)
  • Size / Dimension
    4.60Lx2.20W x 0.62 H 116.8mmx55.9mmx15.7mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    9
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Power (Watts)
    300W
  • Additional Feature
    REMOTE SHUTDOWN
  • Subcategory
    Power Supply Modules
  • Max Power Dissipation
    300W
    PIN/PEG
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
    9
  • JESD-30 Code
    R-XDFM-P9
  • Number of Outputs
    1
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Approval Agency
    UL, CSA, TUV
  • Efficiency
    88.3%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Output Voltage
    36V
  • Max Output Current
    8.33A
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Input Voltage-Nom
    24V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Output Voltage-Max
    39.6V
  • Output Voltage-Min
    3.6V
  • Height
    15.748mm
  • Width
    55.88mm