  • V24A3V3C264BG2
V24A3V3C264BG2
advertisement
Manufacturer No:
V24A3V3C264BG2
HK JDW NO:
834-V24A3V3C264BG2
Step5Bar-code shipping tag
V24A3V3C264BG2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -20°C~100°C
  • Series
    Maxi (264W)
  • Size / Dimension
    4.60Lx2.20W x 0.62 H 116.8mmx55.9mmx15.7mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Power (Watts)
    264W
  • Max Power Dissipation
    264W
  • JESD-30 Code
    R-XDFM-P9
  • Efficiency
    78.5%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Output Voltage
    3.3V
  • Max Output Current
    80A
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Input Voltage-Nom
    24V
  • Height
    15.748mm
  • Width
    55.88mm