  • V24A48H300BS2
V24A48H300BS2
advertisement
Manufacturer No:
V24A48H300BS2
HK JDW NO:
834-V24A48H300BS2
Step5Bar-code shipping tag
V24A48H300BS2
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Series
    Maxi (300W)
  • Size / Dimension
    4.60Lx2.20W x 0.54 H 116.8mmx55.9mmx13.7mm
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Power (Watts)
    300W
  • Max Power Dissipation
    300W
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    V24A48H300
  • JESD-30 Code
    R-XDFM-P9
  • Efficiency
    87.1%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Output Voltage
    48V
  • Max Output Current
    6.25A
  • Voltage - Output 1
    48V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Input Voltage-Nom
    24V
  • Height
    13.716mm
  • Width
    55.88mm