  • V24B36M150BF3
V24B36M150BF3
advertisement
Manufacturer No:
V24B36M150BF3
HK JDW NO:
834-V24B36M150BF3
Package:
9-DIP Module
Step5Bar-code shipping tag
V24B36M150BF3
  • Package / Case
    9-DIP Module
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Series
    MINI (150W)
  • Size / Dimension
    2.28Lx2.20W x 0.50 H 57.9mmx55.9mmx12.7mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Power (Watts)
    150W
  • Max Power Dissipation
    150W
  • Base Part Number
    V24B36M150
  • Approval Agency
    UL, TUV, CE
  • Efficiency
    88%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Output Voltage
    36V
  • Max Output Current
    4.17A
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Input Voltage-Nom
    24V
  • Trim/Adjustable Output
    NO
  • Output Voltage-Max
    39.6V
  • Output Voltage-Min
    3.6V
  • Height
    13.716mm
  • Length
    57.9mm
  • Width
    55.9mm