  • V24B48E250BS3
V24B48E250BS3
advertisement
Manufacturer No:
V24B48E250BS3
HK JDW NO:
834-V24B48E250BS3
Package:
9-DIP Module
Step5Bar-code shipping tag
V24B48E250BS3
  • Package / Case
    9-DIP Module
  • Operating Temperature
    -10°C~100°C
  • Series
    MINI (250W)
  • Size / Dimension
    2.28Lx2.20W x 0.50 H 57.9mmx55.9mmx12.7mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    9
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Power (Watts)
    250W
  • Subcategory
    Power Supply Modules
  • Max Power Dissipation
    250W
    PIN/PEG
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    V24B48E250
  • JESD-30 Code
    R-XDFM-P9
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CSA, UL
  • Efficiency
    89.1%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Output Voltage
    48V
  • Max Output Current
    5.2A
  • Voltage - Output 1
    48V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Input Voltage-Nom
    24V
  • Height
    13.716mm
  • Width
    55.88mm