  • V24C36H100BS3
V24C36H100BS3
advertisement
Manufacturer No:
V24C36H100BS3
HK JDW NO:
834-V24C36H100BS3
Step5Bar-code shipping tag
V24C36H100BS3
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Series
    MICRO (100W)
  • Size / Dimension
    2.28Lx1.45W x 0.50 H 57.9mmx36.8mmx12.7mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Feature
    OVP, UVLO
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    7
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Isolated Module
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Power (Watts)
    100W
  • Max Power Dissipation
    100W
    1
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Efficiency
    87.1%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Output Voltage
    36V
  • Max Output Current
    2.78A
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Input Voltage-Nom
    24V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Output Voltage-Max
    39.6V
  • Output Voltage-Min
    3.6V
  • Height
    12.7mm
  • Length
    57.9mm
  • Width
    36.8mm