  • V24C3V3H50BL
V24C3V3H50BL
advertisement
Manufacturer No:
V24C3V3H50BL
HK JDW NO:
834-V24C3V3H50BL
Step5Bar-code shipping tag
V24C3V3H50BL
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Output Voltage
    3.3V
  • Max Output Current
    15.15A
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Input Voltage-Nom
    24V
  • Height
    15.748mm
  • Length
    57.9mm
  • Width
    36.8mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Series
    MICRO (50W)
  • Size / Dimension
    2.28Lx1.45W x 0.62 H 57.9mmx36.8mmx15.7mm
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    OVP, UVLO
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    7
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Isolated Module
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Power (Watts)
    50W
  • Max Power Dissipation
    50W
    1
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    V24C3V3H50
  • Efficiency
    79.2%