  • V24C48T50BS3
V24C48T50BS3
advertisement
Manufacturer No:
V24C48T50BS3
HK JDW NO:
834-V24C48T50BS3
Package:
Quarter Brick
Step5Bar-code shipping tag
V24C48T50BS3
    1
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Approval Agency
    UL, CSA, TUV
  • Efficiency
    87.2%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Output Voltage
    48V
  • Max Output Current
    1.04A
  • Voltage - Output 1
    48V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Input Voltage-Nom
    24V
  • Height
    12.7mm
  • Length
    57.9mm
  • Width
    36.8mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Package / Case
    Quarter Brick
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Series
    MICRO (50W)
  • Size / Dimension
    2.28Lx1.45W x 0.50 H 57.9mmx36.8mmx12.7mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    7
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Power (Watts)
    50W
  • Additional Feature
    REMOTE SHUTDOWN
  • Subcategory
    Power Supply Modules
  • Max Power Dissipation
    50W