  • V28A6V5H200BG3
V28A6V5H200BG3
advertisement
Manufacturer No:
V28A6V5H200BG3
HK JDW NO:
834-V28A6V5H200BG3
Package:
Full Brick
Step5Bar-code shipping tag
V28A6V5H200BG3
  • Package / Case
    Full Brick
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Series
    Maxi (200W)
  • Size / Dimension
    4.60Lx2.20W x 0.62 H 116.8mmx55.9mmx15.7mm
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Power (Watts)
    200W
  • Additional Feature
    REMOTE SHUTDOWN
  • Subcategory
    Power Supply Modules
  • Max Power Dissipation
    200W
  • Base Part Number
    V28A6V5H200
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, TUV, UL
  • Efficiency
    78.8%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Output Voltage
    6.5V
  • Max Output Current
    30.77A
  • Voltage - Output 1
    6.5V
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Input Voltage-Nom
    28V
  • Height
    15.748mm
  • Width
    55.88mm