  • V300A24E500BL
V300A24E500BL
advertisement
Manufacturer No:
V300A24E500BL
HK JDW NO:
834-V300A24E500BL
Package:
Full Brick
Datasheet:
V300A24E500BL
Step5Bar-code shipping tag
V300A24E500BL
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -10°C~100°C
  • Series
    Maxi (500W)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    4.60Lx2.20W x 0.62 H 116.8mmx55.9mmx15.7mm
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Power Dissipation
    500W
  • Base Part Number
    V300A24E500
  • Efficiency
    89%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    375V
  • Output Voltage
    24V
  • Max Output Current
    20.83A
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Voltage - Input (Min)
    180V
  • Input Voltage-Nom
    300V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Output Power
    500W
  • Isolation
    Isolated
  • Height
    15.748mm
  • Width
    55.88mm