  • V300A2H160B3
V300A2H160B3
advertisement
Manufacturer No:
V300A2H160B3
HK JDW NO:
834-V300A2H160B3
Step5Bar-code shipping tag
V300A2H160B3
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Power (Watts)
    160W
  • Max Power Dissipation
    160W
  • Base Part Number
    V300A2H160
  • Efficiency
    74%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    375V
  • Output Voltage
    2V
  • Max Output Current
    80A
  • Voltage - Output 1
    2V
  • Voltage - Input (Min)
    180V
  • Input Voltage-Nom
    300V
  • Height
    13.716mm
  • Width
    55.88mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Series
    Maxi (160W)
  • Size / Dimension
    4.60Lx2.20W x 0.54 H 116.8mmx55.9mmx13.7mm