  • V300A3V3E200BG
V300A3V3E200BG
advertisement
Manufacturer No:
V300A3V3E200BG
HK JDW NO:
834-V300A3V3E200BG
Step5Bar-code shipping tag
V300A3V3E200BG
  • Operating Temperature
    -10°C~100°C
  • Series
    Maxi (200W)
  • Size / Dimension
    4.60Lx2.20W x 0.62 H 116.8mmx55.9mmx15.7mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Power (Watts)
    200W
  • Max Power Dissipation
    200W
  • Base Part Number
    V300A3V3E200
  • Efficiency
    79.6%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    375V
  • Output Voltage
    3.3V
  • Max Output Current
    60.6A
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Voltage - Input (Min)
    180V
  • Input Voltage-Nom
    300V
  • Height
    15.748mm
  • Width
    55.88mm