  • V300A3V3M200B
V300A3V3M200B
advertisement
Manufacturer No:
V300A3V3M200B
HK JDW NO:
834-V300A3V3M200B
Step5Bar-code shipping tag
V300A3V3M200B
  • Max Output Current
    60.6A
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Voltage - Input (Min)
    180V
  • Input Voltage-Nom
    300V
  • Height
    13.716mm
  • Width
    55.88mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Series
    Maxi (200W)
  • Size / Dimension
    4.60Lx2.20W x 0.54 H 116.8mmx55.9mmx13.7mm
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Power (Watts)
    200W
  • Max Power Dissipation
    200W
  • Base Part Number
    V300A3V3M200
  • Efficiency
    79.6%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    375V
  • Output Voltage
    3.3V