  • V300B36T250BG3
V300B36T250BG3
advertisement
Manufacturer No:
V300B36T250BG3
HK JDW NO:
834-V300B36T250BG3
Step5Bar-code shipping tag
V300B36T250BG3
    Select All
  • Feature
    OVP, UVLO
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    9
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Isolated Module
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    250W
  • Max Power Dissipation
    250W
  • Base Part Number
    V300B36T250
  • Efficiency
    87.1%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    375V
  • Output Voltage
    36V
  • Max Output Current
    6.94A
  • Voltage - Output 1
    36V
  • Voltage - Input (Min)
    180V
  • Input Voltage-Nom
    300V
  • Height
    15.748mm
  • Width
    55.88mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Series
    MINI (250W)
  • Size / Dimension
    2.28Lx2.20W x 0.50 H 57.9mmx55.9mmx12.7mm