  • V300B3V3H150BL3
V300B3V3H150BL3
advertisement
Manufacturer No:
V300B3V3H150BL3
HK JDW NO:
834-V300B3V3H150BL3
Package:
9-DIP Module
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 14947
Step5Bar-code shipping tag
V300B3V3H150BL3
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Series
    MINI (150W)
  • Size / Dimension
    2.28Lx2.20W x 0.50 H 57.9mmx55.9mmx12.7mm
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    OVP, UVLO
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    9
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Isolated Module
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    150W
  • Max Power Dissipation
    150W
  • Base Part Number
    V300B3V3H150
  • Efficiency
    80%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    375V
  • Output Voltage
    3.3V
  • Max Output Current
    45.45A
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Voltage - Input (Min)
    180V
  • Input Voltage-Nom
    300V
  • Height
    15.748mm
  • Width
    55.88mm