  • V300C28M150BG
V300C28M150BG
advertisement
Manufacturer No:
V300C28M150BG
HK JDW NO:
834-V300C28M150BG
Step5Bar-code shipping tag
V300C28M150BG
    Quarter Brick
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Series
    MICRO (150W)
  • Size / Dimension
    2.28Lx1.45W x 0.65 H 57.9mmx36.8mmx16.5mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Power (Watts)
    150W
  • Base Part Number
    V300C28M150
  • Efficiency
    86.5%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    375V
  • Output Voltage
    28V
  • Voltage - Output 1
    28V
  • Voltage - Input (Min)
    180V
  • Input Voltage-Nom
    300V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Current - Output (Max)
    5.36A
  • Width
    36.83mm