  • V300C48E75BG2
V300C48E75BG2
advertisement
Manufacturer No:
V300C48E75BG2
HK JDW NO:
834-V300C48E75BG2
Step5Bar-code shipping tag
V300C48E75BG2
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -10°C~100°C
  • Series
    MICRO (75W)
  • Size / Dimension
    2.28Lx1.45W x 0.65 H 57.9mmx36.8mmx16.5mm
    Isolated Module
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Power (Watts)
    75W
  • Max Power Dissipation
    75W
  • Base Part Number
    V300C48E75
  • Efficiency
    86%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    375V
  • Max Output Current
    1.56A
  • Voltage - Output 1
    48V
  • Voltage - Input (Min)
    180V
  • Current - Output (Max)
    1.56A
  • Min Input Voltage
    180V
  • Max Input Voltage
    375V
  • Height
    16.51mm
  • Length
    57.912mm
  • Width
    36.83mm