  • V300C5T100BG
V300C5T100BG
advertisement
Manufacturer No:
V300C5T100BG
HK JDW NO:
834-V300C5T100BG
Step5Bar-code shipping tag
V300C5T100BG
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
    Quarter Brick
  • Number of Pins
    7
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Series
    MICRO (100W)
  • Size / Dimension
    2.28Lx1.45W x 0.65 H 57.9mmx36.8mmx16.5mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Power (Watts)
    100W
  • Max Power Dissipation
    100W
    1
  • Depth
    36.8mm
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    V300C5T100
  • Efficiency
    81.5%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    375V
  • Output Voltage
    5V
  • Max Output Current
    20A
  • Voltage - Input (Min)
    180V
  • Input Voltage-Nom
    300V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Output Current
    20A
  • Isolation
    Isolated
  • Height
    16.51mm
  • Width
    36.83mm