  • V300C8E100BS
V300C8E100BS
advertisement
Manufacturer No:
V300C8E100BS
HK JDW NO:
834-V300C8E100BS
Step5Bar-code shipping tag
V300C8E100BS
  • Operating Temperature
    -10°C~100°C
  • Series
    MICRO (100W)
  • Size / Dimension
    2.28Lx1.45W x 0.54 H 57.9mmx36.8mmx13.7mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    GOLD
  • Power (Watts)
    100W
  • Max Power Dissipation
    100W
  • Efficiency
    82.3%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    375V
  • Output Voltage
    8V
  • Max Output Current
    12.5A
  • Voltage - Output 1
    8V
  • Voltage - Input (Min)
    180V
  • Input Voltage-Nom
    300V
  • Height
    13.716mm
  • Width
    36.83mm